Türkiye’nin en iyi 5 kalecisi

Türkiye’de yer alan en değerli olarak bahsi geçen kaleciler listesi şu şekildedir.

Mahmut Bezgin

Galatasaray süper ligi değerli kaleciler listesinde yer alan Trabzonspor oyuncusu Mahmut bezgin büyük ilgi görmektedir.

Scott Carson

Bursaspor’da oynayan oldukça büyük bir başarılı yol izlemekte olan file bekçi olarak bilinen Carson, Türkiye’de yer alan kalecilerin en başarılarının arasında yer aldı. Bursaspor’da oynamakta olan başarılı file bekçilerinden sayılan Scott, takım arkadaşının sağ kanatta oynamakta olan arkadaşlarıyla da antrenmandan önce düzenlenmiş oldukları basın önü toplantısında da bu gündem üzerinde durmuştur.

Volkan Demirel

Futbol hayatına 13 yaşında Kartal spor minikler alt yapısında başlamış olan Volkan Demirel, Türkiye Şampiyonası ve İstanbul şampiyonası konusunda birçok emin adımlar atmıştır.

Rüştü Rençber

Fatih Terim tarafından keşfedilmiş olan Rüştü Rençber 2003 yılında Dünya’nın kalecisi seçilmiştir. Türkiye’nin yanı sıra Barcelona’da da oynamıştır. Antalyaspor, Fenerbahçe, Galatasaray gibi birçok takım ile çalışmıştır.

Fernando Muslera

Fernando Muslera, 16. 06. 1986 tarihlerinde Arjantin/ Buenos’de doğmuş. Asıl isim olarak Nestor Fernando Muslera Micol olarak bilinmektedir. Uruguay‘lı futbolcu, burada da milli takım da kalecilik yapılmıştır. 2004 yılı süresince Uruguay Monte video Wanderes takım alt yapısı içinde de kalecilik için yetiştirilmiştir. 2004 senesinde A takımda oyuna başlıyor. 2006 yılındaysa kiralanarak Uruguay’da olan Nacional takımında giriş yapmıştır.

2007 yılındaysa çok fazla Avrupa kulüplerinde dikkat çekince de İtalya‘da Lazio takımı ile 3. 000. 00 £ karşılığında bir antlaşma yaptı. Fernando Muslera International Federation of Football History & Statistics tarafında da yapılmakta olan 2010 yılı dünyanın en iyi 5. kale bekçisi olarak seçilmiştir. 2011- 2012 sezon öncesinde ise 6. 750. 000 £ bon servis bedeliyle de Galatasaray tarafından transfer edildi.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir