ATM Parayı Vermezse Ne Yapmam Gerekiyor?

Bankacılık sektörünün son yıllardaki gelişmişliğinin bir göstergesi olan bankamatikler, banka şubelerine gitmeden de işlem yapma imkanı sağladığından oldukça önemlidir. Fatura ödeme, yatırma veya çekme gibi gündelik olağan işlemlerin hem kartla hem de kart kullanmadan yapılmasını mümkün kılan bankamatiklerde, bazı zamanlar sorun yaşanabilmektedir. ”Bankamatik paramı vermedi” ya da ”Kart bankamatikte kaldı” gibi problemler, kişilerin bankalara başvurmuş olduğu durumların başında gelmektedir. İlk olarak paranızı alamama veya kartın ’de kaldığı durumlarda asla panik yapılmaması gerekir. Böyle durumlar söz konusu olduğunda yapılacak birkaç hamle ile çözüme kolayca ulaşmanız mümkün.

ATM’de Paranızın Kalması Durumunda İlk Olarak Yapılması Gerekenler

Herhangi bir sebep dolayısıyla ATM’de paranızın kalması durumunda ilk etapta yapmanız gereken ATM’nin başından ayrılmamak olmalıdır. ATM paranızı birkaç dakika içinde size iade edebilir. Eğer iade işlemi gerçekleşmezse ve ATM banka şubesine bağlı ise banka görevlilerinden yardım isteyebilirsiniz. Banka görevlileri size yardımcı olacak ve paranızı en kısa sürede iade edeceklerdir. Yahut en geç ertesi iş günü sizinle iletişime geçip probleminizi çözeceklerdir.

Mesai Saatleri Dışında Veya Şube Dışı ATM de Para Kalması

Banka şubesine bağlı olmayan bir ATM’de paranızın kalması yahut mesai saatleri dışında ATM’de paranızın kaldığı durumlarda bulunduğunuz ATM’den 10 dakika kadar ayrılmamanız gerekir. Bu süre içerisinde ATM üzerinde bulunan banka müşteri hizmetleri numarasını arayarak görevliye konu hakkında bilgi verin. Konuşmalarınız kayıt altına alındığından olayın gerçekleştiği gün, saat ve bulunduğunuz konumu ayrıntılı ve net olarak görevliye bildirin. ATM’lerle ilgilenen Para Grup Merkezleri ATM’ye para yüklemesi yapmak için geldiklerinde probleminizi çözecekler ve paranızı buradan en geç 1 hafta içerisinde alma imkanı bulacaksınız.

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir